Незалежна технічна експертиза підтвердила надійність забезпечення безперебійної роботи іноземних компаній з українськими ПСГ

Резервна потужність підземних сховищ та маневреність газотранспортної системи України дозволяють забезпечити відбір та транспортування до кордонів з ЄС необхідних обсягів газу, навіть за умови атак ворога на нашу газову інфраструктуру.

Про це йдеться у звіті робочої групи з представників USAID Проекту енергетичної безпеки, Міненерго, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, ТОВ «ОГТСУ», Групи Нафтогаз (НАК «Нафтогаз України» та дочірнього АТ «Укртрансгаз»), Генерального директорату Європейської Комісії «Спільний дослідницький центр» і Simone Research Group.

За результатами проведеної іноземними фахівцями незалежної експертизи, які змоделювали кризові сценарії стрес-тестів на випадок надзвичайних ситуацій, навіть у випадку атаки росії на газову інфраструктуру України це не перешкодить відбору «блакитного палива» з українських ПСГ і його транспортуванню до кордонів з ЄС.

Ми отримали підтвердження надійності забезпечення безперебійної роботи іноземних компаній з українськими ПСГ. Незалежна технічна оцінка будь-якого процесу – завжди є необхідністю. Це підтверджує, що наші процеси відповідають міжнародним стандартам. Що само по собі вже є гарантією послуг, які ми надаємо», – зазначив голова Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

Він додав, що використання іноземними компаніями українських ПСГ для зберігання їхніх резервів газу сприятиме енергетичній безпеці українців та надходженню коштів у державний бюджет.

Повний звіт опублікований 31 серпня 2023 року на офіційному сайті USAID Проекту енергетичної безпеки за посиланням.

Нагадуємо, найбільші світові компанії енергетичного ринку зберігають газ в українських ПСГ.

Інші новини