The Economist: європейським трейдерам вдалося заробити близько $320 млн завдяки зберіганню газу в ПСГ України

Зберігання газу європейськими трейдерами в українських підземних сховищах допомогло Європі пережити ще одну зиму в умовах російської агресії та знизити ціни на паливо на всьому континенті.

Про це йдеться у статті The Economist,  що була опублікована сьогодні, 15 лютого 2024 року.

ПСГ у Європі цієї зими були переповнені, а зберігання газу в танкерах на морі було б дорогим. Рішення європейських трейдерів було нетрадиційним: вони спрямували 3 млрд куб.м газу на схід – в Україну. (...) Це допомогло зберегти запаси ЄС впродовж цієї зими, знизивши ціни на газ на всьому континенті. Це також забезпечило значні прибутки для залучених компаній. Акос Лош з Колумбійського університету підрахував, що трейдери заробили на цьому до 300 мільйонів євро (320 мільйонів доларів)», – зазначається у статті.

Автор наголошує, що цей кейс виглядає як тест для майбутньої енергетичної стратегії Європи. «Нафтогаз  запропонував до половини обсягів своїх сховищ європейським енергетичним компаніям. Так, трейдери готові повторити минулорічний досвід вже цієї весни, але у більших масштабах та починаючи з більш ранньої дати».

Незважаючи на те, що енергетичні проблеми Європи стали менш гострими, доступні послуги зі зберігання забезпечують захист від майбутніх збоїв.

«Чим глибше українські лідери зможуть інтегрувати енергетичну галузь своєї країни у європейський ринок, тим більше ЄС інвестуватиме в захист країни», – переконані в The Economist. 

Інші новини