Голова Нафтогазу виступає за посилення ролі наглядових рад у діяльності держпідприємств – Інтерфакс-Україна

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов підтримує посилення ролі наглядових рад у діяльності державних підприємств.

Наразі це питання потребує законодавчого врегулювання. Відповідний законопроект 5593-д, який стосується посилення ролі наглядових рад у держпідприємствах, перебуває на розгляді парламенту.

Про це йдеться у повідомленні ІА «Інтерфакс-Україна».

«Цього року очікуємо законопроект (№ 5593-д від 6 липня 2021 р.), який стосується посилення ролі наглядових рад у житті державних підприємств. Це, зокрема, і ухвалення фінансових планів, і призначення голів правління. Це потрібно, щоб деполітизувати цю систему», – сказав Олексій Чернишов під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі в четвер.

При цьому він зазначив, що в Нафтогазі вже ухвалено рішення на рівні наглядової ради щодо призначення та виборів голови правління виключно нею.

Саме наглядові ради мають ухвалювати ці рішення. Саме для цього ми їх і запросили, щоб вони розвивали наші компанії», – наголосив голова НАК.

Він висловив переконання, що держава має бути лише там, де вона необхідна, а про те, що вона є неефективним управлінцем, за його словами, усім відомо і не лише в Україні.

Маємо зробити так, щоб державні підприємства розвивалися. Для цього є питання корпоративного управління», – зазначив Олексій Чернишов.

Загалом він наголосив, що Україна не має часу чекати завершення війни, щоб проводити реформи, зокрема й в енергетичному секторі.

Повинні робити це зараз, і тоді в нас буде шанс забезпечити поступове, але зростання нашого ВВП і економіки», – переконаний голова Нафтогазу.

Як повідомлялося, Олексія Чернишова було призначено головою правління НАК «Нафтогаз України» розпорядженням Кабінету міністрів у листопаді 2022 року.

Заступник голови Мінекономіки Олексій Соболєв наприкінці вересня повідомив, що завершується робота над законопроектом про корпоративне управління №5593-д, який визначає чітку концепцію політики державної власності, посилює роль наглядових рад в управлінні підприємствами та запроваджує інші норми, які наблизять законодавство України до принципів ОЕСР. Вимогою партнерів є ухвалення закону цього року. Згідно з інформацією на сайті ВРУ, законопроект, ухвалений за основу ще 2021 року, внесено до порядку денного її засідань 5 вересня 2023 року.

Інші новини