У 2013 році добовий видобуток природного газу на шельфі Чорного та Азовського морів збільшиться до 6 млн. куб. м

Поточні показники видобутку на Одеському родовищі, яке облаштовується з використанням високотехнологічних СПБУ, дозволяють прогнозувати надпланове зростання видобутку.

Поточні показники видобутку на Одеському родовищі, яке облаштовується з використанням високотехнологічних СПБУ, дозволяють прогнозувати надпланове зростання видобутку.

Фахівці Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» змінили прогнозні дані щодо зростання видобутку природного газу на шельфі Чорного і Азовського морів у 2013 році. При виконанні всіх затверджених заходів річний видобуток очікується на рівні 1 млрд. 850 млн. куб. м замість запланованих 1 млрд. 649 млн. куб. м. У порівнянні з показниками 2012 року зростання складе 57% замість запланованих 40% (670 млн. куб. м замість 475 млн. куб. м).

«Прогноз базується на поточних показниках видобутку на Одеському родовищі, яке облаштовується з використанням бурових установок «Петро Годованець» і «Незалежність», - повідомив заступник голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Валерій Ясюк. - Вони виявилися вище очікуваних. Дебіт вже діючих свердловин, які бурились СПБУ «Петро Годованець», перевищує проектний майже у два рази».

В цей час видобуток на Одеському родовищі ведеться на першій платформі промислу БК-1 і складає більше 1 млн. куб. м на добу. Після того, як СПБУ «Петро Годованець» завершить роботи на об'єкті, що очікується на початку червня, показники збільшаться до 1,3-1,4 млн. куб. м. Таким чином, добовий видобуток на шельфі складе 4,6 - 4,8 млн. куб. м, а до кінця року, завдяки продовженню освоєння Одеського родовища, виросте до 6 млн. куб. м. У порівнянні з показниками кінця 2012 року прогнозне зростання складе 53% або 2,1 млн. куб. м (замість проектних 37% або 1,5 млн. куб. м).

У травні поточного року добовий видобуток природного газу перевищує аналогічні показники 2012 року на 39% або 1,3 млн. кубометрів. На даний момент Компанія веде видобуток на 4-х родовищах шельфу Чорного моря і 3-х - Азовського.

Перспективи збільшення видобутку природного газу пов'язані з освоєнням Одеського родовища, розташованого в 155 км від кримського узбережжя. У 2012 році була почата експлуатація родовища і почалися поставки природного газу в газотранспортну систему. Для цього з червня минулого року високотехнологічна СПБУ «Петро Годованець» вела експлуатаційне буріння на платформі БК-1, до якої у другій половині 2012 року був побудований 83-км підводний газопровід - найбільш протяжний підводний газопровід в історії України.

Цього року освоєння Одеського родовища, яке облаштовується в комплексі з сусіднім Безіменним, триває.

У найближчі місяці почнеться видобуток газу на другій платформі Одеського родовища БК-2. Наприкінці квітня до буріння на ній приступила друга високотехнологічна СПБУ Компанії - «Незалежність». Також в 2013 році буде введена в експлуатацію третя платформа БК-3. На ній після завершення робіт на добувній платформі Одеського родовища БК-1 буде встановлена СПБУ «Петро Годованець». Для подачі природного газу з нових платформ ведеться будівництво внутрішньопромислових газпороводів загальною довжиною близько 9 км. Вони з'єднають БК-2 і БК-3 з БК-1 і дозволять почати поставки природного газу на узбережжя Криму.

За рахунок подальшого введення в експлуатацію нових родовищ з використанням високотехнологічних СПБУ Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» планує в 2013 році збільшити річний видобуток газу на шельфі Чорного та Азовського морів на 40% - до 1 млрд. 649 млн. куб. м газу. За прогнозною оцінкою - на 57% (до 1 млрд. 850 млн. куб. м).

З 2011 року, на виконання доручень Президента України Віктора Януковича і Кабінету Міністрів України щодо збільшення вітчизняного видобутку та за підтримки Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» веде активні роботи на шельфі Чорного моря.

Таким чином, отримані результати стануть важливою частиною виконання «Чорноморнафтогазом» програми з триразового збільшення видобутку природного газу - з 1,05 млрд. куб. м в 2011 році до 3 млрд. куб. м у 2015 році.

За результатами 4-х місяців 2013 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року Компанія вже збільшила видобуток газу на 35,7% - до 478,7 млн. куб. м. Значне зростання виробничих показників - результат активних робіт «Чорноморнафтогазу» з дооблаштування діючих і введення в експлуатацію нових родовищ на шельфі Чорного моря. У першу чергу - Одеського родовища газу.

 
Управління по зв'язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

 

Інші новини