У січні-березні видобуток газу на шельфі зріс на 35%

За оперативними даними, у першому кварталі 2013 року Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» видобуло на шельфі Чорного і Азовського морів 352,6 млн. куб. м природного газу. У порівнянні з трьома місяцями 2012 року зростання склало 35 відсотків або 91,7 млн. куб. м.

За оперативними даними, у першому кварталі 2013 року Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» видобуло на шельфі Чорного і Азовського морів 352,6 млн. куб. м природного газу. У порівнянні з трьома місяцями 2012 року зростання склало 35 відсотків або 91,7 млн. куб. м.

Зараз компанія веде видобуток на 4-х родовищах шельфу Чорного моря та на трьох - Азовського. Значне збільшення видобутку природного газу - результат активних робіт «Чорноморнафтогазу» з дооблаштування діючих і введення в експлуатацію нових родовищ на шельфі Чорного моря. В першу чергу - Одеського родовища газу, розташованого в 155 км від кримського узбережжя. У 2012 році родовище було запущено у видобуток, і почалася поставка природного газу в газотранспортну систему. Для цього з червня минулого року високотехнологічна СПБУ «Петро Годованець» проводила експлуатаційне буріння на платформі БК-1, до якої у другій половині 2012 року був побудований 83-кілометровий підвідний газопровід - найдовший підвідний газопровід в історії України.

У цьому році освоєння Одеського родовища, яке облаштовується в комплексі з сусіднім Безіменним, триває.

Сумарні запаси родовищ становлять більше 22 млрд. куб. м газу. Їх освоєння з використанням високотехнологічних бурових установок «Петро Годованець» і «Незалежність» дозволить «Чорноморнафтогазу» в 2013 році збільшити загальний видобуток природного газу на шельфі Чорного і Азовського морів на 40 відсотків і довести його до 1 млрд. 649 млн. куб. м.

Таким чином, отримані результати стануть важливою частиною виконання «Чорноморнафтогазом» програми з триразового збільшення видобутку природного газу - з 1,05 млрд. куб. м в 2011 році до 3 млрд. куб. м в 2015 році.

Нагадаємо, що з 2011 року на виконання доручень Президента України Віктора Януковича і Кабінету Міністрів щодо збільшення вітчизняного видобутку та за підтримки Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» веде активні роботи на шельфі Чорного моря. У 2012 році компанія збільшила видобуток природного газу в порівнянні з 2011 роком на 118 млн. куб. м і видобула 1,174 млрд. куб. м.

Довідково про «Чорноморнафтогаз»

Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» - єдине підприємство в Україні, яке самостійно проводить розвідку, освоєння і розробку родовищ нафти і газу в українському секторі Чорного і Азовського морів, підготовку вуглеводневої сировини, її транспортування і зберігання. «Чорноморнафтогаз» здійснює безперебійне постачання природним газом споживачів Криму. Є одним з найбільших бюджетоутворюючих підприємств у Криму та Україні.

Експлуатує 10 родовищ: 4 родовища - на шельфі Чорного моря (газоконденсатні Штормове і Голіцинське, газові Архангельське й Одеське), три - на шельфі Азовського моря (газові Східно-Казантипське, Стрілецьке і Північно-Булганакське) і три - в сухопутній частині Криму (газові Задорненське і Джанкойське, нафтове Семенівське).

Має власний флот самопідйомних плавучих бурових установок з 4 СПБУ («Сиваш» 1979 року введення в експлуатацію, «Таврида» 1995 року введення в експлуатацію та «Незалежність» і «Петро Годованець» 2012 року введення в експлуатацію).

У 2012 році Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» збільшило видобуток природного газу в порівнянні з 2011 роком на 11,2 відсотка або 118 млн. куб.м. Всього за 12 місяців було видобуто 1,174 млрд. куб. м.

Прес-служба
Державного акціонерного товариства
«Чорноморнафтогаз»

 

Інші новини