Україна стане лідером з видобутку вуглеводнів у Чорноморському регіоні завдяки сучасним буровим установкам

Використання сучасних самопідйомних плавучих бурових установок (СПБУ) дозволить Україні стати лідером з видобутку нафти та природного газу на шельфі Чорного моря. Про це 17 жовтня цього року заявив заступник голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Вадим Чупрун після оголошення акціонерного товариства «Ризька судноверф» (Латвія) переможцем конкурсу на закупівлю СПБУ для ПАТ «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз».

«Україна стане лідером з видобутку вуглеводнів на шельфі Чорного моря. Це амбіційні цілі, але їх можна досягнути. Сьогодні це питання перебуває під контролем Президента, Уряду і Міністерства енергетики і вугільної промисловості», - сказав Вадим Чупрун.

За словами В.Чупруна вибір «Ризької судноверфі» постачальником СПБУ є оптимальним. «Ми вважаємо, що рішення комітету з конкурсних торгів є оптимальним. Надані технічні, технологічні і фінансові характеристики є оптимальними, враховуючи ринкову ситуацію. «Ризька судноверф» має чудову репутацію у світі і працює з компаніями-лідерами у суднобудівній галузі», - сказав він.

Заступник голови правління Компанії повідомив, що підписання угоди на поставку СПБУ відбудеться не пізніше, ніж через місяць, і запросив журналістів відвідати цей захід. «Ми вас запрошуємо на підписання договору з компанією-переможцем. Ми зараз починаємо готувати цей договір разом з представниками «RIGAS KUGU BUVETAVA», - зазначив Вадим Чупрун.

Довідково.

Нагадаємо, що 17 жовтня 2011 року в приміщенні Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» акціонерне товариство «RIGAS KUGU BUVETAVA» («Ризька судноверф», Латвія) за участю представників ЗМІ було оголошено переможцем конкурсу із закупівлі СПБУ для ДАТ «Чорноморнафтогаз».

За допомогою нової СПБУ ДАТ «Чорноморнафтогаз» планує у 2013 році розпочати пошуково-розвідувальне буріння на структурі Рифтова-Осетрова (Північно-західна частина шельфу Чорного моря).

Придбання ще однієї сучасної бурової установки відбувається в рамках виконання заходів щодо збільшення видобутку вуглеводнів з метою забезпечення потреб національної економіки та зміцнення енергетичної безпеки України.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Інші новини