Укртрансгаз повернув борги на суму понад 277,7 млн грн протягом І півріччя 2021 року

АТ «Укртрансгаз» веде системну роботу зі стягнення боргів за послуги з транспортування природного газу, які компанія надавала до 1 січня 2020 року.

Зокрема, протягом першого півріччя 2021 року в межах цього процесу на рахунки Укртрансгазу надійшло 277,7 млн грн.

Значна частина боргів, що було повернуто цього року, утворилась через негативні небаланси учасників ринку природного газу у 2016‒2019 рр. Зокрема, стягнуто заборгованості з Мелітопольгазу (27 млн грн), Тернопільміськгазу (21 млн грн), Маріупольгазу (16 млн грн) та концерну «Міські теплові мережі» (16 млн грн) тощо.

При цьому станом на 1 липня 2021 року загальна сума заборгованості перед Укртрансгазом за надання  послуг з балансування залишається на рівні 43,46 млрд грн.

«Борги за надання послуг балансування природного газу з боку учасників ринку, як іржа, підточують фінансову стабільність Укртрансгазу, а тепер, на жаль, і Оператора ГТС України. Нещодавно прийнятий законопроект 3508-д є першим кроком щодо владнання цієї ситуації. Однак газова галузь України й надалі потребує системних кроків з боку влади, що дадуть змогу не лише погасити старі борги, а насамперед попередити утворення нових», ‒ зауважив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.

Додамо, що незважаючи на борги з боку учасників ринку, Укртрансгаз погасив переважну частину кредиторської заборгованості за природний газ, який було закуплено для забезпечення балансування газу до 31 грудня 2019 року. Загальна сума виплат у 2020 році склала понад 10,3 млрд грн.

Інші новини