Вадим Чупрун: Заяви про можливе виключення української ГТС із схеми поставок російського газу в Європу - безпідставні

Українська газотранспортна система завдяки своїм унікальним підземним сховищам і надалі буде найбільш ефективним...

Українська газотранспортна система завдяки своїм унікальним підземним сховищам і надалі буде найбільш ефективним та надійним шляхом транспортування російського газу до Європи. Про це заявив заступник голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Вадим Чупрун.
Він вважає, що навіть у випадку спорудження нових обхідних маршрутів, без української ГТС неможливо забезпечити надійне постачання у випадку коливань споживання газу в Європі.
«Заяви про можливе виключення української газотранспортної системи із схеми поставок російського газу в Європу - безпідставні, оскільки маршрути в обхід України, як існуючі, так й ті, що проектуються, не зможуть у повній мірі забезпечити сезонне коливання і зростаючі потреби Європи у газі», - наголосив він.
На думку Вадима Чупруна, саме українські підземні сховища газу (ПСГ) дозволяють компенсувати різке зростання споживання газу, яке спостерігалося в Європі під час значного зниження температури.
«ПСГ дозволяє вчасно при нерівномірному споживанні газу, що викликано сезонністю та збільшенням потреби через кліматичні умови, компенсувати відсутній обсяг газу. Це і робить українську ГТС унікальною в усіх відношеннях, найбільш ефективним і надійним шляхом транспортування газу до Європи», - зазначив він.
Вадим Чупрун зауважив, що якби ВАТ «Газпром» передбачив належні резерви газу в українських ПСГ, як це було раніше, то цієї зими російській стороні вдалося б уникнути критичної ситуації з постачанням необхідних об’ємів газу європейським споживачам.
«Обсяг газосховищ 32 млрд. кубів. Якби ВАТ «Газпром» повернувся до практики закачування резервних обсягів газу в українські сховища, проблем можна було б повністю уникнути. Завдяки ПСГ можна щодоби подавати до 220 млн. кубів газу, при реконструкції - до 400 млн. Це б зняло всі проблеми навіть у суворі зими», - наголосив заступник голови правління Компанії.
Він зазначив, що Європі також необхідно визначитися щодо використання ресурсів українських ПСГ для зберігання власного газу. «Чому б Європі не подивитися більш об'єктивно, а не з боку спостерігати за всіма цими процесами, які відбуваються. Є можливість зберігати і вчасно відбирати ресурс, коли їм знадобиться, маючи свій газ в наших сховищах», - зауважив В.Чупрун.

Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

 

Інші новини