Відбулася нарада з керівниками ДК «Газ України» та підприємств з газопостачання та газифікації

2 липня у приміщенні Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» відбулася нарада з керівниками ДК «Газ України» та підприємств (ВАТ) з газопостачання та газифікації під головуванням Міністра палива та енергетики України Юрія Бойка та за участю голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Євгена Бакуліна.

Під час наради значну увагу було приділено рівню заборгованості підприємств з газопостачання та газифікації за природний газ. За інформацією ДК «Газ України», станом на 1 липня цього року, загальна сума боргу наближається до 10 млрд. грн. Протягом останніх трьох років накопичення боргів відбувалося через економічну необґрунтованість тарифів на транспортування природного газу. Зважаючи на складність ситуації, головною умовою реструктуризації заборгованості за минулі періоди строком на 5 років є 100% рівень розрахунків у 2010 році.

У зв’язку з цим Євген Бакулін зазначив: «Наша мета – беззбитковість Компанії. Не варто чекати списання боргів – його не буде. Ми повинні започаткувати досвід впровадження чіткої політики своєчасних взаєморозрахунків, дотримання договірних зобов’язань та посилення персональної відповідальності керівників».

Крім того, учасники наради обговорили можливості упорядкування тарифів на транспортування та постачання природного разу для ВАТ з газопостачання та газифікації та заходи з підготовки до належної роботи в осінньо-зимовий період 2010-2011 років. Основним напрямком роботи і надалі залишається співпраця з органами місцевого самоврядування та головами місцевих адміністрацій щодо встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги з теплопостачання та постачання гарячої води для населення та посилення персональної відповідальності за своєчасні розрахунки за спожитий природний газ.

Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Інші новини