Законність призначення голови правління НАК «Нафтогаз України» може підтвердити суд, наразі приймалися судові рішення лише стосовно забезпечувальних заходів, які вже втратили свою актуальність

Верховний Суд у постанові від 02.02.22 за справою №640/18576/21 скасував лише рішення судів першої та апеляційної інстанцій про зупинення дії припису голові наглядової ради Клер Споттісвуд до закінчення розгляду справи по суті.

Оскільки Клер Споттісвуд звільнилася з наглядової ради ще у вересні, то цей припис давно втратив свою актуальність і, відповідно, втратили свою актуальність забезпечувальні заходи у вигляді зупинення дії припису.

При цьому згідно ст. 26 Закону "Про запобігання корупції" у випадках порушення цієї статті НАЗК має звернутись до суду з позовом про припинення трудового договору, що НАЗК вже і зробило, але суд ще не розглядав цю справу по суті.

Зазначаємо, що ст. 36 "Кодексу законів України про працю" чітко зазначено, що в такому випадку особа підлягає звільненню виключно після отримання відповідного судового рішення, яке набрало законної сили.

Отже, прийняття рішення Верховним Судом стосовно рішень судів першої та апеляційної інстанцій про зупинення дії припису голові наглядової ради Клер Споттісвуд до закінчення розгляду справи по суті не означає автоматичного припинення трудового договору і не може призвести до автоматичного припинення трудового договору.

Інші новини