Заява заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» Валентина Франчука

У зв’язку з надходженням заявок на ВАТ «Укртранснафта» від найбільшого українського нафтопереробного заводу ЗАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ) про транспортування легкої танкерної нафти з Одеси на підприємство, яке впродовж довгого часу зазнає перебої з постачаннями сировини, Компанія, керуючись національними інтересами, запропонувала російській нафтовій компанії «ЛУКОЙЛ» змінити маршрут поставок нафти на Одеський нафтопереробний завод, що належить російській НК.

Слід зазначити, що раніше нафта на це підприємство поставлялась через Придніпровські магістральні нафтопроводи (Лисичанськ – Кременчук - Одеський НПЗ).

Керівництво ВАТ «Укртранснафта» впродовж двох місяців вело переговори з представниками російської нафтової компанії «ЛУКОЙЛ» щодо зміни маршруту поставок нафтового ресурсу.

Проте, чотири запропоновані російській компанії варіанти її не влаштували.

Необхідно зауважити, що запропоновані варіанти передбачали як зниження тарифу на прокачування, так і більш короткі строки поставок, за рахунок скорочення транспортного плеча.

На жаль, представники НК «ЛУКОЙЛ», замість конструктивного підходу і зацікавленості у вирішенні проблеми переговорним шляхом, зайняли принципову позицію та в ультимативній формі продовжують вимагати збереження поставок нафти за старим маршрутом.

ВАТ «Укртранснафта» закликає представників російської НК повернутися за стіл переговорів та цивілізованим шляхом знайти спільне обопільно вигідне рішення проблеми.Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини