Олексій Чернишов: Група Нафтогаз досягла чергових успіхів у бурінні – маємо ще дві високодебітні свердловини

АТ «Укргазвидобування», що є частиною Групи Нафтогаз, запустило в роботу дві високодебітні свердловини, які сумарно дають понад 430 тис. куб. м блакитного палива на добу.

Ми ввели в експлуатацію чергові свердловини з високими показниками, продовжуючи взятий курс на збільшення видобутку газу в країні. Застосування новітніх геологічних підходів, проектування розробки родовищ на пізній стадії, підвищення ефективності буріння і проведення складних операцій з інтенсифікації – це ті складові, завдяки яким нам вдається давати «друге життя» старим активам», – зауважив голова НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов

Перша зі свердловин – розвідувальна, її глибина сягнула 5 850 м. Родовище, на якому її пробурили, було відкрито ще 40 років тому. Утім, за результатами проведених 3D сейсморозвідувальних досліджень геологи продовжили дорозвідку родовища та знайшли нові перспективні точки для буріння. 

Другу свердловину пробурили на ще старшому – 55-річному родовищі. Через значне виснаження обсяг видобутку на цьому родовищі останніми роками доволі швидко знижувався. Проте негативну тенденцію вдалося зупинити завдяки програмі додаткового розбурювання родовища та введеним за останній рік 7 новим експлуатаційним свердловинам. Це дало змогу перейти від падіння до зростання видобутку», – повідомив т.в.о. генерального директора Укргазвидобування Олег Толмачев.

Обидві свердловини фахівці компанії ввели в експлуатацію власними силами: буріння виконували фахівці філії «Укрбургаз», багатостадійну операцію з ГРП – фахівці «УГВ-Сервіс». 

Нагадуємо, на початку липня АТ «Укргазвидобування» завершило буріння нової розвідувальної свердловини глибиною 6 600 м, яка стала найглибшою в історії компанії.

Інші новини