Олексій Чернишов: Ми прагнемо збільшити обсяги газу французьких компаній в ПСГ України

І Україна, і Франція виграють, якщо французькі енергетичні компанії цьогоріч збільшать обсяги газу, який вони зберігатимуть в українських ПСГ. На цьому очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов наголошував на зустрічах із французькими партнерами, які проходили впродовж 13-14 березня 2024 року.

Очільник Нафтогазу провів переговори з: 

  • керівництвом французьких енергетичних компаній TotalEnergies та ENGIE,
  • міністром промисловості та енергетики Франції Роланом Лескюром
  • виконавчим директором Міжнародного енергетичного агентства Фатіхом Біролем
  • радниками президента Франції Віктуар Вандевіль та Бертраном Бюквальтером
  • спеціальним уповноваженим Президента Франції з питань економічної допомоги та відновлення України П'єром Ельброном.

«Ми прагнемо збільшити обсяги газу, що французькі компанії зберігають в українських ПСГ. Це буде вигідно всім сторонам. Як показав досвід цієї зими, це не лише вкрай перспективно з точки зору бізнесу, а й важливо для регіональної безпеки та енергетичної стабільності», — зазначив Олексій Чернишов.

Він додав, що 80% підземних сховищ розташовано на заході України, далеко від лінії фронту. Було вжито численні заходи для забезпечення їх захисту від можливих атак та пошкоджень.

Незалежна технічна експертиза також підтвердила надійність роботи українських ПСГ, навіть за умови атак ворога на нашу газову інфраструктуру.

Нагадуємо також, що у лютому The Economist опублікував статтю, в якій зазначається, що у 2023 році європейським трейдерам вдалося заробити близько $320 млн завдяки зберіганню газу в ПСГ України.

Інші новини