Капілярні системи: плюс 70 тис. куб. м газу на добу та нульові виробничо-технологічні втрати

Фахівці Укргазвидобування вирішили проблему з вилученням газу із свердловини № 100 Західно-Солохівського родовища, що в Полтавській області.

Щодня вона потребувала продувок, що значно зменшувало добовий дебіт та збільшувало виробничо-технологічні втрати. Завдяки застосуванню технології капілярної системи фахівцям Укргазвидобування вдалося збільшити добовий дебіт газу на 70 тис. куб. метрів, а виробничо-технологічні втрати зменшити до нуля.

«Перед компанією стоїть завдання стабілізувати видобуток газу. Для виконання цього завдання важливою є робота із фондом старих родовищ і свердловин, які переважають в активах компанії. Ми створили мультифункціональні команди з фахівців різних департаментів, аби максимально зважено підходити до вибору підходів і технологій для кожної конкретної свердловини. Я вдячний командам, які шукають і знаходять необхідні рішення», – зазначив  Олег Толмачев, заступник директора дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування» з питань видобування.

Для покращення роботи свердловини № 100 фахівці Укргазвидобування встановили на свердловині систему подачі поверхнево-активних речовин (ПАР), завдяки чому вдалося збільшити дебіт на 20 тис. куб. метрів на добу. За результатами додаткових досліджень було прийнято рішення застосувати технологію капілярної системи, що в результаті підвищило добовий дебіт ще на 50 тис. куб. метрів.

Капілярні системи – це технологія, яку тільки з 2020 року Укргазвидобування почало масштабувати та впроваджувати на своїх об’єктах для підвищення видобутку газу. В середньому технологія допомагає збільшити добовий дебіт газу на 20%.

Завдяки цій технології з початку року вдалося отримати додаткових понад 37 млн куб. м газу.

Інші новини