Нафтогаз стабілізує видобуток на виснажених родовищах

Нафтогаз збільшив річний видобуток газу на одному з найбільших в Україні родовищ – Яблунівському, всупереч його виснаженню.

За останні 4 роки вдалося перейти від зниження видобутку до його зростання на понад 18% або 210 млн м3 газу. З початку 2021 року, завдяки виконанню виробничої програми, добовий дебіт зріс ще на понад 200 тис. м³.

Зокрема, збільшення видобутку газу на Яблунівському родовищі в 2021 році забезпечило введення в експлуатацію 4-х свердловин – після буріння та операцій з капітального ремонту.

«Яблунівське родовище – один з ключових діючих активів Нафтогазу. Родовище є другим за обсягами річного видобутку у нашому портфелі та має значні перспективні запаси газу, хоча рівень його виснаження вже перетнув відмітку у 70%. В межах нової стратегії ми плануємо наростити до 15 млрд м3 запасів газу на Яблунівському родовищі. Для цього ми створили мультифункціональну команду, яка управляє розробкою родовища, продовжуємо програму цифровізації геологічних процесів та масштабуємо програму інтенсифікації», – повідомив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

Для реалізації проектів з буріння нових та підвищення продуктивності наявних свердловин, Нафтогаз планує провести дослідження із заміром пластового тиску у діючих свердловинах. Це дасть змогу ефективніше спланувати програму розробки та отримати вищі показники видобутку.

Крім перспектив з нарощення запасів газу, Яблунівське родовище має значні запаси нафти. За попередніми оцінками перспективні ресурси нафти в межах родовища сягають 290 тис. тонн. Для збільшення виробництва нафти, компанія наразі працює над вирішення наступних питань: застосування технологій видобування високов’язкої нафти, збільшення переробних потужностей та подолання складної геологічної будови родовища.

Довідково:

Яблунівське газоконденсатне родовище відкрили 1977 року в межах Лохвицького району Полтавської області. За період експлуатації родовища з 1983 року з нього вилучено понад 60 млрд м3 газу, залишкові запаси становлять 30% від початкових.

Фонд працюючих свердловин налічує 69 одиниць. Частина свердловин знаходиться на намитих піщаних «островах». Це унікальне інженерне рішення, яке дало змогу зберегти природний баланс поблизу річки Сула і водночас створити умови для виконання робіт у болотистій місцевості. Адже значні запаси газу Яблунівського родовища – понад 20 млрд м3, знаходяться саме в заплаві річки Сула. Сьогодні на трьох піщаних намивних спорудах діаметром 250 м кожна розташовано 24 свердловини: 21 газова і 3 нафтові.

Інші новини