Нафтогаз, Укренерго та ДТЕК закликали міжнародні компанії енергетичного сектору припинити співпрацю з росією

НАК "Нафтогаз України", НЕК "Укренерго" та група ДТЕК закликали міжнародні компанії припинити співпрацю з росією, а саме відмовитись від купівлі російських енергетичних ресурсів та постачання в росію обладнання й технологій для паливно-енергетичного сектору.

Відповідний лист, оприлюднений 22 березня, підписали  голова правління НАК “Нафтогаз України”  Юрій Вітренко, голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький та генеральний директор холдингу ДТЕК Максим Тимченко.

"Ми закликаємо всі західні компанії припинити будь-яку співпрацю з росією в паливно-енергетичній сфері. Відмовитися від купівлі російських енергоресурсів та заборонити постачання туди комплектуючих та технологій. Це стосується як газу, вугілля та електроенергії, так і виробництва двигунів, турбін, шахтного та іншого енергетичного обладнання", — говориться у відкритому спільному листі.

Керівники провідних енергокомпаній України в листі зазначають, що країна, яка розпочала на європейському континенті найкривавішу за останні 80 років війну, забрала життя тисяч мирних громадян, у тому числі життя понад  ста дітей, цілеспрямовано бомбить мирні міста, змусила 6,5 млн українців залишити свої домівки, не має права користуватися технічними та інтелектуальними досягненнями цивілізованого світу.

"Єдиний спосіб зупинити цю війну — позбавити країну-агресора коштів на її продовження. Кожен долар, сплачений росії, призводить до нових жертв та руйнувань", — наголошується у листі.  — Від імені сотень тисяч працівників паливно-енергетичного комплексу закликаємо вас припинити підтримувати російську економіку, доки ця країна не зупинить варварську війну проти України".

Довідково.

Станом на 22 березня вже шість країн  оголосили про готовність повністю або частково відмовитись від енергоресурсів рф.

Також вся «велика четвірка» нафтосервісних компаній відмовилася від нових інвестицій, проектів і впровадження технологій на російському ринку (Baker Hughes, Schlumberger, Halliburton, Weatherford International).

Нафтогаз вдячний партнерам, які відгукнулись на заклик та відреагували на кровопролитну війну росії проти України.

Проте ще багато світових  компаній продовжують спільні проекти з росією та інвестиції в російську економіку.

Інші новини