НАК «Нафтогаз України» не несе відповідальності за припинення постачання російського газу до ЄС

НАК «Нафтогаз України» висловлює здивування заявою голови правління ВАТ «Газпром» Олексія Міллєра, який радить країнам ЄС, що вважають себе постраждалими від припинення постачання російського газу через територію України, звернутися до суду з позовом до України.

НАК «Нафтогаз України» вважає неприпустимим перекладання відповідальності за припинення постачання газу з Росії, на Україну, як країну-транзитера, яка не чинила перешкод для проходження російського газу для європейських споживачів.

Таким чином, Компанія вважає, що всю відповідальність за ситуацію, яка склалася, має взяти на себе ВАТ «Газпром».

Як вже повідомлялося, незважаючи на відсутність з боку ВАТ «Газпром» контракту на транзит природного газу територією України на 2009 рік та значний економічний та психологічний тиск з російського боку, Україна протранспортувала споживачам Європи через ГТС України за 6 днів січня 1435,9 млн. куб. метрів російського газу. Компанія використала 52 млн. куб. м газу на технологічні потреби ГТС України. Це повністю відповідає загальному об’єму надходження в ГТС України російського природного газу за цей період - 1488,2 млн. куб. м.

При цьому Компанія нагадує, що для забезпечення роботи перекачувальних агрегатів при транспортуванні російського природного газу територією України необхідно 21 млн. куб. м газу на добу або 126 млн. куб. м за 6 діб.

Таким чином можна констатувати, що Україна за 6 діб січня 2009 року передала Європейським споживачам 74 млн. куб. м газу з власних ресурсів.Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини