У Новояворівську збудують нову ТЕЦ на альтернативному паливі

У Новояворівську збудують нову ТЕЦ на альтернативному паливі. Про це під час робочої поїздки на Львівщину повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко. «За рахунок цього нового проекту місто отримає надійне постачання тепла, а у людей постійно буде гаряча вода. І це буде економічно доцільно», - підсумував Юрій Вітренко, голова правління НАК «Нафтогаз України».

Нову сучасну ТЕЦ на альтернативному паливі планують збудувати у стислі терміни. В рамках проекту передбачається і будівництво  сортувального комплексу твердих побутових відходів. «Як паливо для ТЕЦ буде використано тріску дерев та органічну складову ТПВ - це  папір, картон, харчові відходи, дерево, шкіра, тканина. Впровадивши цей проект, ми зможемо зекономити 24 мільйони доларів, які витрачали на газ. А мешканці Новояворівська отримають дешевше тепло та гарячу воду протягом року»,- розповів генеральний директор ТОВ «Нафтогаз Тепло» Віталій Михайльо.

Відповідно до проекту, необхідний обсяг збору ТПВ становить 70 000 тон на рік, які включають на 30-35% вторинні ресурси, а також ті, що біологічно розкладаються і придатні для горіння (65%), а саме близько 45 000 тон на рік. Іншою паливною складовою планується використання деревної тріски обсягом 39 000 тон на рік.

Під час робочої поїздки керівництво Нафтогазу, обласної влади, Новояворівська на народні депутати ознайомилися із станом підготовки Новояворівської ТЕЦ до опалювального сезону 2022/2023. Підприємство готове подавати тепло споживачам. Завершені ремонтні роботи на теплових мережах міста та підготовлене теплогенеруюче обладнання ТЕЦ. Міський голова Новояворівська Володимир Мацелюх зазначив, що в останні роки опалювальний сезон у місті розпочинається вчасно та проходить без аварій.

Нагадаємо, АРМА передала Новояворівську та Новороздільську ТЕЦ на Львівщині в управління Нафтогазу у кінці 2019 року, аби вирішити проблеми з опалювальним сезоном в цих містах.

Інші новини