Олексій Чернишов: Українські газосховища можуть стати надійною опорою енергетичної безпеки Європи

Підземні сховища газу України є найбільшими у Європі, їхній ресурс може стати опорою для енергетичної безпеки ЄС. На цьому наголосив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов на зустрічі з директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артуром Лорковським сьогодні, 16 березня 2023 року.

Він також звернувся до представників Секретаріату із проханням допомогти промоції українських ПСГ у Європі.

Україна як одна з договірних сторін Енергетичного Співтовариства високо цінує вашу підтримку та допомогу. Ми також були б надзвичайно вдячні, якби Секретаріат застосував свої механізми для сприяння використанню українських підземних сховищ газу учасниками ринку. Зокрема, через підвищення обізнаності майбутніх постачальників газу в рамках Платформи закупівель газу», — зазначив Олексій Чернишов.

У межах зустрічі також йшлося про поглиблення співпраці у питаннях збільшення видобутку газу. 

Однією з наших пріоритетних задач сьогодні також є відновлення реальної роботи ринку газу в Україні. Ми активно працюємо на тим, щоб збільшувався власний видобуток, як силами Групи Нафтогаз, так і силами приватних видобувників, для яких мають бути створені відповідні умови. Україна готується до різних сценаріїв проходження наступного опалювального сезону. Водночас, команда Нафтогазу докладає всіх зусиль, аби цього року вперше в історії незалежної України відмовитися від імпорту газу», — додав очільник Групи Нафтогаз.

Артур Лорковський також відзначив те, як Україна гідно, попри війну, впоралась з викликами впродовж цієї надважкої зими. 

Нагадуємо, АТ «Укртрансгаз», що є оператором українських ПСГ і входить до складу Групи Нафтогаз, офіційно розпочав процедуру міжнародної сертифікації щодо безпеки постачання газу 27 січня цього року.

Відповідно до чинного Регламенту ЄС, прийнятого влітку 2022 року, проходження такої процедури є обовʼязковим для компаній, що прагнуть діяти як оператори з підземного зберігання газу у країнах Європейського Союзу. Восени минулого року ця вимога стала обов’язковою і для операторів інших держав європейського континенту, які входять до Енергетичного Співтовариства, зокрема і для України.

1 березня 2023 року НКРЕКП прийняла попереднє рішення про сертифікацію Укртрансгазу згідно з європейськими правилами щодо безпеки постачання природного газу та відповідно до процедури повідомив про своє рішення Секретаріату Енергетичного Співтовариства. 

Надалі Укртрансгаз очікує на висновок фахівців з Енергетичного Співтовариства та публікацію остаточного рішення НКРЕКП щодо сертифікації Укртрансгазу відповідно до встановленої процедури.

Довідково

Секретаріат Енергетичного Співтовариства є органом Енергетичного Співтовариства, заснованого у 2006 році з метою об’єднання зусиль Європейського Союзу та сусідніх країн для створення інтегрованого загальноєвропейського енергетичного ринку. Повноваження та функції Секретаріату охоплюють моніторинг імплементації енергетичного ринку, підтримку інвестицій, інтеграцію кліматичних та енергетичних заходів, забезпечення сталого розвитку енергосистем і покращення екологічної ситуації.

Інші новини