Група Нафтогаз запустила чергову потужну свердловину: вона дає Україні близько 400 тис. куб. м газу на добу

Укргазвидобування, що є частиною Групи Нафтогаз, з початку року запустило вже четверту високодебітну свердловину – на добу вона приносить Україні близько 400 тис. куб. м газу.

Навіть серед високодебітних свердловин цей об’єкт є одним із найпродуктивніших. Це результат ефективної та злагодженої роботи великої команди Групи Нафтогаз на всіх етапах – від проектування до буріння та введення в експлуатацію. Я щиро вдячний всім фахівцям, що долучилися до цього процесу, саме завдяки вашій роботі Україна стає стійкішою та сильнішою», – зазначив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

Ідея запуску цієї свердловини належить команді розробників Українського науково-дослідного інституту природних газів (УкрНДІгаз), що також є частиною Групи Нафтогаз. Саме вони змогли правильно оцінити залишковий потенціал старого родовища, вдало визначити ділянку для закладання свердловини та довели високу перспективність буріння в цій зоні.

Під час роботи також було встановлено добовий рекорд проходки однією бригадою – за 24 години вона пробурила 905 метрів. Завдяки ефективній роботі фахівців Укрбургазу, свердловину вдалось закінчити на 30% швидше, ніж передбачено проектом – всього за 105 днів.

Спеціалісти Укргазвидобування також знизили ризики негативного впливу бурового розчину на пласти-колектори. Так, при бурінні в інтервалі продуктивних пластів було використано розчин на вуглеводневій основі, який дає можливість досягти такого результату.

Завдяки ефективнішому демонтуванню основного бурового обладнання, достроковому проведенню підготовчих робіт, що пришвидшило облаштування свердловини промисловими комунікаціями, обʼєкт ввели в експлуатацію на кілька днів раніше проектного терміну та з високим дебітом», – додав Олег Толмачев, т.в.о. генерального директора Укргазвидобування.

Нагадуємо, що у перші дні 2024 року Укргазвидобування ввело в експлуатацію розвідувальну свердловину з дебітом 250 тис. куб. м газу на добу. У лютому також запустили ще дві свердловини з сумарним дебітом 550 тис. куб. м на добу.


 

Інші новини