Україна є важливим гравцем енергетичної безпекової складової Європи — Олексій Чернишов

Посилення позицій України як учасника європейського енергетичного ринку працюватиме на зміцнення енергетичної безпекової складової Європи.

Про це голова Групи Нафтогаз заявив в ефірі телемарафону «Єдині новини», перебуваючи з робочою поїздкою в Берліні, де бере участь у VI Німецько-українському економічному форумі. 

А збільшення цьогоріч на 7% власного видобутку та зменшення споживання у порівнянні з довоєнним періодом  дозволяє нашій державі вперше історично планувати проходження цієї зими винятково за рахунок українського газу. 

Подальше реформування галузі та залучення іноземних інвестицій дасть можливість нам не лише відмовитись від імпорту, а й з часом експортувати на європейський ринок газ українського видобутку, — розповів Олексій Чернишов. —  Для цього потрібні час на запровадження ринку енергії, лібералізація цін і створення інвестиційного клімату». 

За його словами, реформування ринку енергії в Україні призведе до дбайливого споживання газу, що стане реалізацією програм енергоефективності. А це дасть можливість державі експортувати більше українського газу на європейський ринок і зміцнить енергетичну безпеку. 

Енергетична безпека є важливою складовою безпеки сучасної Європи. І сьогодні Україна є важливим гравцем майбутнього енергетичного комплексу Європейського Союзу», — наголосив голова Групи Нафтогаз.

Нагадуємо, що Група Нафтогаз продовжує підготовку критичної інфраструктури до ймовірних атак з боку росії.

Інші новини