Чистий прибуток Нафтогазу в 2021 році склав 12 млрд грн, — оприлюднено фінансову звітність

У 2021 році чистий прибуток Групи Нафтогаз склав 12 млрд грн. Про це свідчить консолідована фінансова звітність НАК “Нафтогаз України” за відповідний період, затверджена правлінням компанії вчора, 17 травня 2022 року.

“Державні компанії за нормальних умов мають бути прибутковими. Враховуючи масштаб Нафтогазу, такий прибуток не є надлишковим з огляду на інвестований капітал і його вартість. При цьому дані свідчать, що Нафтогаз був би прибутковим в 2021 році і без транзиту газу. Це важливе досягнення. Нагадаю, у 2019 Нафтогаз мав рекордні прибутки, але цього результату  було досягнуто саме за рахунок транзиту”, — зазначив голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

У 2021 році основний прибуток компанії був отриманий за рахунок видобутку.

“Однак, не всі сегменти діяльності були прибутковими і це потрібно виправляти. Зокрема збитковою була діяльність з імпорту, торгівлі та постачання газу — через державне регулювання, насамперед через рішення Регулятора (НКРЕКП).  Також збитковою була діяльність зі зберігання газу, частково також через рішення Регулятора”, — пояснив Юрій Вітренко.

При цьому Нафтогаз у 2021 році значно перевиконав затверджений урядом фінансовий план, а також збільшив платежі у державний бюджет.

Збиток у 2020 році був ненормальним явищем, враховуючи, що це був мирний рік. Ми це виправили. На жаль, коли я фактично пішов з Нафтогазу, у другому кварталі 2020 року Нафтогаз став збитковим. Коли я повернувся у другому кварталі 2021, з цього кварталу компанія стала знову прибутковою. Я вважаю нормальним для менеджерів намагатися робити компанію прибутковою і перейматися, коли є збитки”, — додав голова правління НАК “Нафтогаз України”.

Оприлюднена фінансова звітність перевірена незалежним аудитором. Нагадуємо, що за результатами аукціону у системі Prozorro, Уряд затвердив  незалежним аудитором для перевірки звітності Нафтогазу за 2021-2022 роки компанію PwC.

Інші новини