Соціальне партнерство

Благодійність

Окрім реалізації соціальних проектів, Нафтогаз є одним з найбільших в Україні надавачів благодійної допомоги. Ми відповідаємо на будь-які виклики національного рівня, з якими стикається держава. Компанія активно плекає культуру корпоративної благодійності та волонтерства.

COVID-19

У 2020 році всі верстви населення в світі виявились незахищеними перед новою недугою. Як соціально відповідальна компанія ми традиційно не залишилися осторонь вирішення цієї проблеми, що постала перед Україною. Ми одразу зосередились на допомозі на всій території України, не обмежившись регіонами присутності чи нашим працівниками. В рамках двосторонніх консультацій з Міністерством охорони здоров’я були визначені пріоритети та продукція, якої найбільше потребували лікарні для боротьби з пандемією та її поширенням. 

Залучивши наших партнерів з КНР, Група Нафтогаз рекордно швидко здійснила закупівлю понад 200 т гуманітарного вантажу та доправила його до України 3 рейсами, включаючи найбільший в світі літак Ан-225 «Мрія». До складу гуманітарного вантажу увійшли 500 000 захисних костюмів, 700 моніторів пацієнта, 50 мобільних цифрових рентген-апаратів та 50 портативних УЗД-пристроїв, які компанія розподілила та передала безкоштовно у якості благодійної допомоги 287 медичним закладам в усіх областях України. Загальна вартість вантажу разом з доставкою склала 589 млн. грн.

Також для безпечного проведення ЗНО Нафтогаз відреагувала на запит Міністерства освіти та науки України та придбала медичні маски, безконтактні термометри, засоби дезінфекції, ізоляційні медичні халати та захисні щитки для медиків на 15,5 млн грн. 36 млн були виділені для поточних потреб медиків у регіонах присутності Групи. Здебільшого йдеться про засоби індивідуального захисту та розхідні матеріали. 17 млн сплатили працівники Групи особисто для потреб, що виникли під час боротьби з пандемією. Під час підготовки до другої хвилі сплеску захворюваності Група Нафтогаз за запитом МОЗ відремонтувала 49 ШВЛ апаратів на 4,2 млн грн. У грудні 2020 року для потреб медичних закладів, зокрема для роботи ШВЛ-апаратів було придбано поза межами України та доставлено в українські лікарні 10 000 кисневих балонів на загальну суму 50 млн. грн.

Загальний обсяг підтримки наданої допомоги для боротьби з COVID-19  перевищив 720 млн. грн

Станом на кінець 2021 року в середньому 75% всіх працівники компанії та дочірніх підприємств здійснили повний курс вакцинації від COVID-19. У НАК Нафтогаз України цей показник перевищує 90%.

Допомога армії

Від початку бойових дій на сході України Нафтогаз активно допомагає Збройним силам України, що відстоюють суверенітет та територіальну цілісність нашої держави. З 2014 року Компанія передала 56 квартир учасникам бойових дій, що отримали інвалідність, 174 одиниці техніки отримали Міністерство інфраструктури та Служба безпеки України, включаючи 1 БПЛА «Валькірія» для ЗСУ. 500 дітей учасників бойових дій з різних регіонів України отримали путівки до табору Артек-Буковель. Сьомий рік поспіль працівники Нафтогазу здійснюють добровільну благодійну пожерту на підтримку української армії (найчастіше мова йде про денний заробіток працівника). З 2014 сума зібраних коштів перевищила 50 млн. грн. Зібрані кошти ми використовуємо для закупівлі медичного обладнання, обмундирування бійців. На рівні керівництва компанії відбувається співпраця з благодійними фондами "Повернись живим" та "Народний тил – Реабілітація".